BAŞVURU FORMU

Atölyeler Hakkında Detaylı Bilgi Başvuru Formunun Hemen Altında… 

Denizli sosyal +

TÜM ATÖLYELER HAKKINDA / S.S.S. 

Aradığınız cevapları aşağıda bulamazsanız. Whatsapp: 0539 573 07 84 telefon numaramızdan bize yazabilirsiniz…

1.Atölyeler Hakkında Detaylı Bilgi Verebilir Misiniz?

Toplam 6 dalda atölye açılacak olup, 17 Ağustos – 8 Eylül 2019 tarihleri arasında 1 aylık süreçte her hafta, hafta sonu yapılacaktır. Yani toplamda 4 gün sürecektir.

*Her hafta cumartesi günü: Kendi Manifestonu Yarat / Grafik Tasarım / Yeni Medya atölyeleri

*Her hafta pazar günü: Yaratıcı Yazarlık / Tematik Yaratıcı Okuma / Bireysel ve Toplumsal Etkileşim atölyeleri

2.Atölye Ücretleri Ne Kadar? Kontenjan Kaç Kişi? Ödemeyi Nereye Yapacağım? 

1 Atölye için ücret kişi başı 100 TL + KDV’dir. Tüm atölyelerin ücretleri aynıdır. Birden fazla atölyeye katılmanız halinde her atölye için ayrı ücret ödemelisiniz.

Her atölyenin 10 kişilik kontenjanı mevcuttur. Ödemeyi yapmanıza takiben bu kontenjana dahil olursunuz. Not: Ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir nedenle atölyeye katılmaktan vazgeçerseniz ödemenin yarısını (50 TL) iade alabilirsiniz. (Herhangi bir atölye için kontenjanın minimum 5 kişi olması gerekmektedir. 5 Kişi altında katılımı olan atölyeler kapatılacak ve var ise ücret yatıranların ücretleri eksiksiz olarak iade edilecektir.)

Başvuru formunu doldurup, iletmenize takiben uygun görülmeniz halinde tarafınıza whatsapp yoluyla iletilen İBAN numarasına ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

3.Atölyelere Katılım Sonrası Sertifika Verecek Misiniz? 

Atölyelerin temel amacı sizi, siz gibi olan insanlarla bir araya getirmek, yaratıcılığınızı geliştirmek yeni bir sosyal çevre kazanmanızı sağlamaktır. Dolayısıyla CV güncelleme mantığıyla katılım belgesi peşindeyseniz lütfen başvuru yapmayınız. Herhangi bir sertifika verilmeyecektir.

4.Atölye Sürecini Kimler Yönetecek? 

Aşağıda her atölyenin kendi başlığı altında eğitmenleri görebilirsiniz. Eğitmenlerimiz açacakları atölyeler üzerine profesyonel / yarı profesyonel olarak yıllardır tecrübelerini arttırmakta olup, bilgi ve deneyimlerini herhangi bir profesyonellik iddiaları olmaksızın atölye katılımcıları ile paylaşacaklardır. Tüm atölye eğitmenlerimizin amacı kendi alanlarında zamanla büyüttükleri içlerindeki amatör ruhu katılımcılarına yansıtabilmektir.

5.Atölyeler Nerede Yapılacak?

Atölyelerin hepsi Denizli Sosyal Plus evinde yapılacaktır. Ev Kınıklı / Kampüs kafeler bölgesinde olup, adres bilgisi katılımcılarla ayrıca paylaşılacaktır. Denizli Sosyal Plus evi, atölyeler için özel olarak dizayn edilmiş projeksiyon destekli bir toplantı odası + ortak kullanım odası + mutfaktan ve idarecilerin odalarından oluşmaktadır.

6.Atölyeleri Kim Düzenliyor?

Atölyeler, 2013 yılından bugüne Denizli’de etkinlik takipçilerinin vazgeçilmez adresi olan www.etkinlikdenizli.com bünyesinde kurulan DENİZLİ SOSYAL+ ekibi tarafından organize edilmektedir.

7.Atölyeler İçin Kâr Amacı Güdmediğinizi Öğrendim. Böyle Bir Amacınız Yoksa Atölyeler Neden Ücretli? 

Evet, atölyeler üzerinden kâr amacı güdmüyoruz. Peki neden ücretliler? Bunun bir kaç nedeni var;

 • Atölyelere gerçekten katılmak isteyen insanları bir araya getirmek.

 • Farklı amaçlarla atölyelere katılacak insanları ayırmak.

 • Atölyelerin herkese açık yapılması halinde kontenjan aşımı olacağından maalesef sığamayız. Hem yer konusu hem de maksimum verim için.

 • Peki katılımcılardan topladığınız ücretler nasıl kullanılacak? Sadece atölyeler için özel açılan Denizli Sosyal+ evinin aylık kirası + fatura giderleri ve eğitmenlere verilecek ücretlerde kullanılacaktır. Dolayısıyla amacımız gelir gider dengesini sağlayarak atölyeleri devam ettirmekten ibarettir.

8.Atölyeler İçin “Sosyal Girişimcilik” İfadesi Kullanılıyor. Bu Ne Demek? 

Sosyal Girişimciler, toplumun önde gelen sorunlarına çözüm getirmeyi amaç edinmiş, fark yaratmak isteyen kişilerdir. Sosyal girişimler ise ticari olarak kurulan ama amacı toplumsal sorunlara çözüm getirmek olan girişimlerdir. “Bu alanın öncü kuruluşu Ashoka’nın kurucusu Bill Drayton’un dediği gibi, Sosyal girişimcilik, balık vermek ya da balık tutmayı öğretmekle yetinmeyip balık endüstrisini kökten değiştirmeyi hedefler.” Bu bağlamda yaptığımız  tüm atölyeler, daha büyük bir amaç için atılan ilk adım olarak değerlendirilebilir.

9.Etkinlik İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? Seçilen Kişiler Ne Zaman Açıklanacak? 

Etkinliğe son başvuru tarihi 11 Ağustos 2019 Pazar Saat: 00.00 olup, bu tarihten sonra başvuru yapılamayacaktır. Başvuru formu yukarıdaki gibidir. Yukarıdaki formdan başvuru yapmanız yeterli olup, sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa; 0539 573 07 84 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Başvura yapmanıza takiben 2 iş günü içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

ATÖLYE DETAYLARI 

Aşağıda atölyeler hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Atölyelerin temel amacı sizi, siz gibi olan insanlarla bir araya getirmek, yaratıcılığınızı geliştirmek yeni bir sosyal çevre kazanmanızı sağlamaktır. Bu çerçevenin dışında bir beklentiniz varsa lütfen başvuru yapmayınız…

1.ATÖLYE: Kendi Manifestonu Yarat! 

Kendi Manifestonu Yarat atölyesi, Scott Dinsmore tarafından oluşturulan “Kendi Çizgini Yaşa” gibi dünyada örnekleri bulunan bir ilham topluluğunun ilk adımıdır.

Kendini geliştirmek, kendini keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve o insanlara ilham veren şeyleri keşfetmek, size ilham veren şeyleri diğerleriyle paylaşmak için bir tartışma ortamı yaratmak üzerine kuruludur. Yani daha net bir ifadeyle bu etkinlik size, YARATICILIK, ÖZGÜRLÜK, BAŞARI ve İLHAM gibi kavramlar üzerine ateşli ve eğlenceli tartışmalar yürütebileceğiniz BİR ARKADAŞ ÇEVRESİ / YENİ BİR SOSYAL ÇEVRE kazandıracak.

Atölye, 4 ana başlık altında size sunulacak;

  • TED Konferansları Üzerine Beyin Fırtınası
  • Sanat, Tasarım ve Teknoloji Sohbetleri
  • İlham Veren Film, Dizi ve Belgesel Gecesi
  • İnternet ve Sosyal Medyadan İlham Veren Paylaşımlar

Temelde bu 4 ana başlığa sadık kalarak atölye katılımcılarının hayal gücünü ve bakış açısını genişletmeye, tetiklemeye çalışacağız. Atölye grubu 1 kişi tarafından yönlendirilecek ve grubun kendilerine ilham veren şeyleri diğerleriyle paylaşmasına olanak sağlanacak. Ek olarak insanları, girişkenlik konusunda tetikleyebilecek dijital ve fiziksel kaynakların paylaşımı etkinlik süresince planlı olarak yapılacak.

Atölye süreci Mehmet ŞAHİNKURT tarafından yönetilecek olup, kendi sözleriyle kendisini ve atölyesini birazcık tanıyalım;

Asıl mesleğim sigortacılık, bunun yanında reklamcılık ve organizasyon şirketi sahibiyim. Yıllardır okullarda aldığımız eğitimlerin bize sadece ilham olabileceğini benimseyerek Pamukkale Üniversitesi’nden mezun oldum. Buradan yola çıkarak kendimi, diğer insanlardan ayırt edecek bir yol çizmek için arayışlara girdim. Özellikle Lise – Üniversite arası süreçte GİRİŞİMCİLİK, İLHAM VEREN İNSANLAR, BAŞARI HİKAYELERİ, SİNEMA, GEZGİNLİK gibi konularda yüzlerce dergi, youtube videosu, blog yazısı tükettim. Bir gün izlediğim bir TEDX konuşmacısının (Scott Dinsmore) hikayesi bu atölyeyi açmama vesile oldu. Kendi Manifestonu Yarat atölyesi ilk olarak Ocak 2019 tarihinde başladı. Atölye bitimine takiben katılımcıların enerjisinin birbirini tutmasıyla da halen tüm atölye ekibi birbiriyle görüşmektedir. Birbirlerinin sorunlarına çözüm üretmektedirler. 10 kişiyle başlayan bu 1.dönem atölye ekibi şuan yaklaşık 20 kişilik bir aile oldu ve büyümeye devam ediyor. Bu da atölyenin kendi içindeki tutarlılığını ve başarısını göstermektedir.

Atölyenin Ocak 2019 içerisinde yapılan 1.döneminin fotoğraflarını, sabitlenmiş storylerini buradan inceleyebilirsiniz.

2.ATÖLYE: Grafik Tasarım

Grafik tasarım, çok geniş bir konu olduğu için atölye kurlara bölünerek programlanmıştır. 1.kura katılanların talep etmesi üzerine (belirli bir kişi sayısı olması kaydıyla) diğer kurlarla atölye devam edecektir. Bu nedenle bu atölyemize başvuru yapanlar ilk kur sürecinde grafik tasarım dünyasına temel düzeyde giriş yapmış olacaklar.

NOT: Bu atölyede “LAPTOP BİLGİSAYAR” kullanımı esastır. Dolayısıyla uygulamalı devamlılık için bilgisayarı olmayanların katılımda bulunmaması uygun olacaktır.

Atölye süreci Onurhan Halil TEKİN tarafından yönetilecek olup, kendi sözleriyle kendisini ve atölyesini birazcık tanıyalım;

Yaklaşık 5 yıldır matbaa grafik sektöründe çalışmaktayım. Lise yıllarında başlayan grafik tasarım programları (Photoshop, Illustrator) merakı, beni önce programları kullanmaya ve sonrasında meslek olarak bu işi yapmaya itti. Bu atölye de temel olarak bir tasarım süreci nasıl başlar? Nasıl devam eder? Programların temel düzey kullanımı ve grafik tasarım dünyasına küçük bir adım atacağız.

3.ATÖLYE: Yaratıcı Yazarlık

Yaratıcı yazarlık, çok geniş bir konu olduğu için atölye kurlara bölünerek programlanmıştır. 1.kura katılanların talep etmesi üzerine (belirli bir kişi sayısı olması kaydıyla) diğer kurlarla atölye devam edecektir. Bu nedenle bu atölyemize başvuru yapanlar ilk kur sürecinde yaratıcı yazarlık dünyasına temel düzeyde giriş yapmış olacaklar.

Atölye süreci Veysel ULUDAĞ tarafından yönetilecek olup, kendi sözleriyle kendisini ve atölyesini birazcık tanıyalım;

Lise yıllarından beri sanata,şiire ve edebiyata tutkulu bir insanım. Tüketim çağında yazarak bir nebze üretme çabası içindeyim. 2 yıl kadar,Kenar Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisinde yayın kurulu üyeliği ve editörlük yaptım. Türkiye’de Varlık gibi köklü dergiler de dahil olmak üzere bir çok dergide öyküm ve denemem yayınlandı. Bu atölyede ki gayem,büyük yazarlar yetiştirmek felan değil, bu kadar kısa bir süre içinde (1.kur / 4 gün) ancak yazmak kelimesini içselleştirip bu dünyaya merhaba demeyi amaçlıyorum. Edebiyat nedir? Niçin yazıyoruz? Yazmak için okumanın önemi nedir? Bir yazar nasıl okumalı? Ne yazacağımıza karar verdik mi? gibi sorulara cevap arayacağız.

4.ATÖLYE: Tematik / Yaratıcı Okuma

Bu atölyemiz temelinde “Tematik / Yaratıcı Okuma” başlığı altında toplansa da eğitmenimiz Gamze Hanım, sizi her hafta birçok farklı kulvara sürükleyecek.

Atölye süreci Gamze TÜREMEN tarafından yönetilecek olup, kendi sözleriyle kendisini ve atölyesini birazcık tanıyalım;

Pamukkale Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünden 2015 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldum. Şu an Uşak Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü yüksek lisans öğrencisi olarak tez dönemime devam etmekteyim. Türkiye’de daha önce çalışılmamış bir alanda özgün bir tez yazarak bilim dünyası denilen gökkuşağına farklı bir renk katmayı hedeflemekteyim. Aynı zamanda Denizli’ye bağlı Akkent Kasabasında bir sene geçici öğretmenliğimi tamamlayıp ardından Denizli Dönence Kolejinde iki sene Türkçe öğretmeni olarak çalıştım. Kariyer yönetimi, takım çalışması, diksiyon ve hitabet, problem çözme teknikleri, zaman yönetimi, etkili beden dili, etkin iletişim, sunum teknikleri gibi birçok alanda uzmanlığımı tamamladım.Küçük yaştan beri kitaplara olan yoğun ilgim sayesinde geniş bir kütüphaneye sahip oldum.Branşım ile ilgili seminerleri, programları ve güncel olayları takip etmekte ve tiyatro, drama, yaratıcı drama, oyunla eğitim, kitap tahlilleri, yaratıcı yazarlık, Türkçe öğretim yöntem ve teknikleri gibi konularla ilgilenmekte ve bir çocuk edebiyatı yazarı olmak istemekteyim. 4 haftalık atölye sürecinde KONUŞMA EĞİTİMİ VE EĞİTİMDE DRAMA / YARATICI OKUMAYA BAĞLI OLARAK EĞİTİMDE YARATICI YAZMA SÜRECİ / OKUMA EĞİTİMİ VE EĞİTİMDE KİTAP TAHLİL ETME EĞİTİMİ / DİNLEME EĞİTİMİ VE YARATICI DRAMA TEKNİKLERİ gibi konuları sizlere aktarmaya çalışacağım. 

5.ATÖLYE: Bireysel ve Toplumsal Etkileşim 

Bu atölyemiz deneysel bir atölye olup, kişisel özgürlük, pozitif yaşam, kırılma noktası, bilinçaltı gibi konulara ilgiliyseniz siz gibi insanlarla tanışmaya hazır olun.

Atölye süreci Simge HAYAL tarafından yönetilecek olup, kendi sözleriyle kendisini ve atölyesini birazcık tanıyalım;

18 yaşındayım ve üniversiteye hazırlanmaktayım. Hedefimde psikoloji bölümü okuyup, klinik psikolog olmak var. Bundan yaklaşık 7 yıl önce anksiyete bozukluğuna yakalandım ve beraberinde gelen fobiler ataklar hayatımı farklı bir noktaya sürükledi. Tüm bu olumsuz diye nitelendirilebilecek durumlardan sonra kendimi buldum diyebilirim. Kendi ışığımı, kim olduğumu, ne hissettiğimi ve nelerin beni etkilediğini görmüş öğrenmiş oldum. Bir nevi kendimle tanışma süreci yaşadım. Meditasyonla, kişisel gelişimle pozitif düşünceyle ve bilinçaltının gizemiyle ilgili okumalar araştırmalar yapıyorum. Tabii ki aynı zamanda üniversiteye hazırlanıyorum. Ayrıca piyano çalmayı ve kitap okumayı seviyorum. İçinizdeki enerjiyi yakalamanız, ışığınızı bulmanız için kendinize bu atölye ile bir şans vermenizi diliyorum. 4 günlük atölye sürecinde DAHA POZİTİF BİR YAŞAM ÜZERİNE SOHBET VE DÖRT ANLAŞMA KİTABINDAN ÖRNEKLEMELER / KIRILMA NOKTASI / BİLİNÇALTI / ETKİLİ İLETİŞİM VE İLİŞKİLER  / ENERJİ FREKANSINI DÖNÜŞTÜRMEK gibi konulara ve daha fazlasına değinmeye çalışacağım.

6.ATÖLYE: Yeni Medya

Bu atölye, 1 ve 2.atölyelerin eğitmenleri Mehmet Şahinkurt ve Onurhan Halil Tekin tarafından yönetilecektir.

Bildiğiniz gibi geleneksel medya gün geçtikçe yerini yeni medya (sosyal medya, Youtube vb.) mecralarına bırakmaya başladı. Çok geniş bir kapsama sahip olan yeni medya öyle bir hal aldı ki artık özel üniversiteler başta olmak üzere devlet üniversitelerinde vb. bu alanda bölümler açılmaya başladı. Biz, yeni medya atölyesi ile sizlere farklı bir bakış açısı katmayı hedeflemekteyiz. 4 günlük atölye sürecinde örnekleri ve kaynak paylaşımlarıyla aşağıdaki konu başlıklarını ele almaya çalışacağız.

 • Sosyal Medya Mecralarında (Facebook, İnstagram Vb.) Reklam Vermek. 

 • Yeni Medya Kaynaklarını Nasıl Buluruz? Nasıl Doğru Kullanırız? Sorularına Cevap Bulmak. 

 • Sosyal Medya Mecralarında (Facebook, İnstagram Vb.) İçerik Üretmek. 

 • Yeni Medya İçerik Üreticilerinin (Sosyal Medya Ajansları) Ne İş Yaptığını Anlamak. 

 • Viral Reklamcılık Nedir? PR Çalışması Nedir? Bu tip sorulara yanıt bulmak. 

 • Display, arama motorları reklamları, sosyal medya reklamları vb. reklam türlerinde reklam veren, reklamı tüketen ve reklamı pazarlayan kişilerin rolünü anlamaya çalışacağız.

BONUS

Ayrıca tüm atölyeler için ortak katılımlı etkinliklerimizle Denizli Sosyal Plus ailesinin bir parçası olabilirsiniz… 

Film İzleme Gecesi 

Keşif Gezileri

Atari Oyun Geceleri

The Storyteller’s Night