BAŞVURU FORMU

Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi Başvuru Formunun Hemen Altında… 

KENDİ MANİFESTONU YARAT / S.S.S. 

1.Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgi Verebilir Misiniz?

Kendi Manifestonu Yarat etkinliği, Scott Dinsmore tarafından oluşturulan “Kendi Çizgini Yaşa” gibi dünyada örnekleri bulunan bir ilham topluluğunun ilk adımıdır.

Kendini geliştirmek, kendini keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve o insanlara ilham veren şeyleri keşfetmek, size ilham veren şeyleri diğerleriyle paylaşmak için bir tartışma ortamı yaratmak üzerine kuruludur. Yani daha net bir ifadeyle bu etkinlik size, YARATICILIK, ÖZGÜRLÜK, BAŞARI ve İLHAM gibi kavramlar üzerine ateşli ve eğlenceli tartışmalar yürütebileceğiniz BİR ARKADAŞ ÇEVRESİ / YENİ BİR SOSYAL ÇEVRE kazandıracak.

Etkinliğin Ocak 2019 içerisinde yapılan 1.dönemini buradan takip edebilirsiniz. 

2.Etkinlik Ne Kadar Sürecek ve Tam Olarak Nasıl İşleyecek?

Etkinliğin 2.Dönemi de 1 aylık bir sürece (24 Şubat 2019 – 17 Mart 2019) yayılmış olarak toplamda 6 gün sürecektir. Bu 6 gün sürecin detaylı programı etkinliğe kabul edilenlerle paylaşılacaktır. Etkinliğimiz 4 ana başlık altında size sunulacak;

  • TED Konferansları Üzerine Beyin Fırtınası
  • Sanat, Tasarım ve Teknoloji Sohbetleri
  • İlham Veren Film, Dizi ve Belgesel Gecesi
  • İnternet ve Sosyal Medyadan İlham Veren Paylaşımlar

Temelde bu 4 ana başlığa sadık kalarak etkinlik katılımcılarının hayal gücü ve bakış açısını genişletmeyi tetiklemeye çalışacağız. Etkinlik grubu 1 kişi tarafından yönlendirilecek ve grubun kendilerine ilham veren şeyleri diğerleriyle paylaşmasına olanak sağlanacak. Ek olarak insanları, girişkenlik konusunda tetikleyebilecek dijital ve fiziksel kaynakların paylaşımı etkinlik süresince planlı olarak yapılacak. 

3.Etkinliğe Katılacak Herhangi Bir Konuşmacı Olacak Mı? 

Hayır, bu etkinliğin konuşmacısı SİZ olacaksınız. Size, ilham veren şeylerle, hikayelerinizle diğer insanları siz tetikleyeceksiniz. Neden aramızdan bir TED konuşmacısı çıkartmayalım?  

4.Etkinlik Ücretini Nereye Vereceğim? 

Bu bilgi etkinliğe kabul edilenlerle paylaşılacaktır. Tarafımızdan bilgi almadan kimseye herhangi bir ücret ödemeyiniz. 

5.Etkinlik Nerede Yapılacak?

Etkinliğimiz, kampüs BUONGIORNO BISTRO – KAFE’nin toplantı salonunda yapılacaktır. 

6.Etkinliği Kim Düzenliyor?

Etkinlik, 2013 yılından bugüne Denizli’de etkinlik takipçilerinin vazgeçilmez adresi olan www.etkinlikdenizli.com bünyesinde kurulan DENİZLİ SOSYAL+ ekibi tarafından organize edilmektedir. BUONGIRNO Kafe organizatör olmayıp, etkinliğimiz için mekanlarını kullanmamız konusunda destek sunmaktadırlar. 

7.Etkinlik İçin Kâr Amacı Güdmediğinizi Öğrendim. Böyle Bir Amacınız Yoksa Etkinlik Neden Ücretli? 

Evet, etkinlik üzerinden kâr amacı güdmüyoruz. Peki neden ücretli bir etkinlik? Bunun bir kaç nedeni var;

 • Etkinliğe gerçekten katılmak isteyen insanları bir araya getirmek. 
 • Farklı amaçlarla etkinliğe katılacak insanları ayırmak.
 • Etkinliğin herkese açık yapılması halinde mekana maalesef sığamayız. Hem yer konusu hem de maksimum verim için. 

8.Etkinlik İçin “Sosyal Girişimcilik” İfadesi Kullanılıyor. Bu Ne Demek? 

Sosyal Girişimciler, toplumun önde gelen sorunlarına çözüm getirmeyi amaç edinmiş, fark yaratmak isteyen kişilerdir. Sosyal girişimler ise ticari olarak kurulan ama amacı toplumsal sorunlara çözüm getirmek olan girişimlerdir. “Bu alanın öncü kuruluşu Ashoka’nın kurucusu Bill Drayton’un dediği gibi, Sosyal girişimcilik, balık vermek ya da balık tutmayı öğretmekle yetinmeyip balık endüstrisini kökten değiştirmeyi hedefler.” Bu bağlamda yaptığımız “KENDİ MANİFESTONU YARAT” etkinliği daha büyük bir amaç için atılan ilk adım olarak değerlendirilebilir. Peki, daha büyük ne yapmak istiyorsunuz? Aklımızda Denizli’ye renk katacak bir iki şey var. Mesela, Denizli’de Bir Film Festivali ve Bir TED konferansı neden yapılmasın? 

9.Etkinlik Sonrası Sertifika Verecek Misiniz? 

Hayır, Kendi Manifestonu Yarat etkinliği eğitim tarzında bir etkinlik değildir. Bu nedenle herhangi bir sertifika verilmeyecektir. 

10.Etkinlik İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? Seçilen Kişiler Ne Zaman Açıklanacak? 

Etkinliğe son başvuru tarihi 17 Şubat 2019 Pazar (2.Dönem) olup, bu tarihten sonra başvuru yapılamayacaktır. Başvuru formu yukarıdaki gibidir. Yukarıdan formdan başvuru yapmanız yeterli olup, sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa; 0539 573 07 84 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Seçilen kişilere cep telefonlarından dönüş yapılacak olup, dönüş tarihi 17 – 20 Şubat 2019 arasıdır. 

Denizli sosyal +